top of page

Şart ve Koşullar

Şart ve koşullar (“Şartlar”), sitenin sahibi tarafınca tanımlanan bir dizi yasal şarttır. Söz konusu sitenin ziyaretçilerinin etkinliklerine yönelik şart ve koşulları ve site ziyaretçileri ile site sahibi arasındaki ilişkiyi belirlerler.
Şartlar, her sitenin kendi gereksinimleri ve doğasına göre tanımlanmalıdır. Örneğin, e-ticaret işlemlerinde müşterilere ürünler sunan bir sitenin, yalnızca bilgi sağlayan bir siteninkinden farklı Şartları bulunması gerekir.    
Şartlar, site sahibine kendini potansiyel yasal risklerden koruma yetisini sunar.

 

Şart ve Koşullarınızda genel olarak nelere yer vermeniz gerekir?

 

 1. Sitenizi kimlerin kullanabileceği; hesap oluşturmak için ne tür gerekliliklerin bulunduğu (hesapların kullanılması durumunda)

 2. Müşterilere sunulan temel ticari Şartlar

 3. Teklifleri değiştirme hakkının saklı tutulması

 4. Hizmet ve ürünlere yönelik garantiler ve sorumluluk

 5. Fikri mülkiyet, telif hakkı ve logoların kime ait olduğu

 6. Üye hesabını askıya alma ya da iptal etme hakkı

 7. Tazminat

 8. Yükümlülüğün sınırlandırılması

 9. Şartları değiştirme hakkı

 10. Kanun tercihi ve anlaşmazlıkların çözümü

 11. İletişim bilgileri

 

Şart ve Koşulları içeren bir sayfa oluşturma hakkında daha fazla bilgi almak için bu destek makalesine göz atabilirsiniz

Burada sunulan açıklamalar ve bilgiler, yalnızca genel açıklamalar, bilgiler ve örneklerden oluşur. Bu makaleyi hukuki bir tavsiye veya gerçekte ne yapmanız gerektiği konusunda bir öneri olarak yorumlamamalısınız. Gizlilik politikanızı oluşturma aşamasında bilgi ve yardım almak için hukuki danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. 

bottom of page