top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıtoksoycem35

Kanser tedavisi alanında faaliyet gösteren Fore Biotherapeutics, 75 milyon dolarlık yatırım alarak b

Fore Biotherapeutics, kanser tedavisi alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak öne çıkıyor. Şirket, Plixorafenib adlı bir ilacın geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütüyor. Kanser tedavisi konusuna odaklanan Fore Biotherapeutics, yürüttüğü bu yenilikçi çalışmalar için 75 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.
Bu adımda, D serisi yatırım turuna SR One ve Medicxi öncülük etti. Aynı zamanda OrbiMed, HBM Healthcare Investments, Novartis Venture Fund, 3B Future Health Fund, Cormorant Asset Management, Wellington Management ve Samsung Securities gibi önde gelen isimler de yatırım turuna katılanlar arasında yer aldı.

Şirket, elde ettiği yatırımı özellikle Plixorafenib adlı ilacın daha fazla geliştirilmesi ve kanser tedavisinde daha geniş bir kullanım alanının açılması amacıyla kullanacak. Bu yatırım sonrasında, Fore Biotherapeutics'in yönetim kuruluna Medicxi'nin ortaklarından Giovanni Mariggi de katıldı.

Fore Biotherapeutics, onkoloji alanında 2011 yılında kurulan ve özel kanser tedavi programları oluşturan bir şirket olarak öne çıkıyor. Plixorafenib adlı ilacın geliştirilmesi ise önemli bir adım olarak görülüyor. Söz konusu ilaç, Class 1/V600 ve 2 BRAF inhibitörleri kategorisine giren bir bileşik olarak bilinmektedir. Ağız yoluyla alınan bu ilaç, kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını kontrol etme potansiyeline sahiptir


Fore Biotherapeutics, kanserle ilişkili gen mutasyonlarını anlamak ve hedefe yönelik tedavi yaklaşımları geliştirmek amacıyla fonksiyonel genomik platformunu kullanıyor. Kanser tedavisinin kapsamı cerrahi müdahale, kemoterapi, radyoterapi, immünoterapi ve hedefe yönelik tedavi gibi çok çeşitli yöntemleri içeriyor. Bu tedavi yöntemleri, kanserin türüne, evresine ve hastanın genel sağlık durumuna göre şekillendiriliyor.


Bu hafta kanser bakım platformu Thyme Care de önemli bir adım attı. Thyme Care, 60 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Bu yatırım turu, Foresite Capital ve Town Hall Ventures tarafından ortaklaşa gerçekleştirildi. Bu yatırım, kanser bakımında yenilikçi çözümler geliştirmeye yönelik çalışmalarını desteklemekte Thyme Care'ye önemli bir ivme kazandıracak

22 görüntüleme0 yorum

Коментари


bottom of page